HomeNieuwsGratis webinar over sociale veiligheid in de sport

Gratis webinar over sociale veiligheid in de sport

Meer dan 20% van de Nederlanders in de leeftijd van 18 tot en met 50 jaar heeft in de jeugd ernstig emotioneel grensoverschrijdend gedrag meegemaakt tijdens de sport. Dat dit de ongemakkelijke waarheid is bleek deze maand uit onderzoek in opdracht van NOC*NSF eind 2019. Dit gegeven en nog veel meer schokkende cijfers zijn aanleiding om in de gemeenten Den Helder, Hollands Kroon en Schagen twee gratis online inspiratiesessies aan te bieden. Ze zijn in het kader van de lokale Sportakkoorden. Iedereen die zijn of haar sportvereniging sociaal veiliger wil maken kan zich aanmelden. Er is een sessie op woensdagavond 18 november om 19.30 uur en een sessie op vrijdag 20 november om 15.30 uur.  

 

‘Dat gebeurt niet in onze vereniging’

Sigrid Schweitzer, adviseur lokale sport, stelt: “Te vaak horen wij dat gedacht wordt dat pesten, discriminatie, verbale agressie en andere grensoverschrijdend gedrag binnen de vereniging niet voorkomt. De onderzoekscijfers die openbaar werden laten echter zien dat veel niet gezien wordt. Ongeveer de helft van de jeugd die dit meemaakt vertelt dat aan niemand, zo blijkt. Tijd om bij onze verenigingen in de Noordkop alle mogelijke preventieve maatregelen te treffen.” De inspiratiesessie wordt geleid door expert (gratis) VOG van Centrum Veilige Sport Nederland (NOC*NSF) Ted van der Bruggen.

Meer weten en aanmelden kan via het Sportakkoord Schagen of Sportakkoord Hollands Kroon.